Rukavice

Hokejové rukavice patří mezi základní vybavení každého hokejisty. Jsou vyrobeny tak, aby chránily ruce před zraněním pukem, bruslemi, údery hokejkou a  dlaně při držení hokejky. Při nákupu je třeba zvážit, zda hledáte rukavice pro začátečníky, pokročilejší hráče či profesionály. Jsou vyrobeny z různých materiálů, kvalitní rukavice by měla mít koženou dlaň a odolný vnější materiál. Rukavice mohou mít dělené a nedělené prsty, což ovlivňuje cit pro držení hokejky.

 

Údery hokejkou mohou být velmi bolestivé, proto je důležité si opatřit kvalitní hokejové rukavice. Zásadního rozdílu mezi rukavicemi pro začátečníka a profesionála si lze všimnout především tehdy, když přijde na úroveň ochrany, dělení a krytí prstů, ohebnost palce, použitý materiál a cenu. Hokejové rukavice pro začátečníky mají lehkou ohebnou konstrukci, jejich ochrana je potom dostačující. Pro pokročilé hráče je u rukavic použit kvalitní vnitřní materiál a ochrana takových rukavic je samozřejmě mnohem efektivnější. Profesionálové většinou vyhledávají špičkovou ochranu, proto jsou rukavice v této kategorii vyrobeny z funkčního vnitřního materiálu a vynikají prošívanými dlaněmi.

Je dobré mít na paměti, že cena rukavic je odrazem kvality použitých materiálů a technologií, které byly zavedeny do konstrukce rukavic. U dražších rukavic se pak samozřejmě předpokládá, že vydrží déle a poskytnou lepší ochranu. V dnešní době se pro výrobu rukavic používá spíše kůže syntetická, která je oproti pravé kůži lehčí a odolnější. Nylon je pak ještě lehčí a velmi prodyšný. Právě proto často narazíme na rukavice, které využívají přednosti obou materiálů a kombinují je.

Správně padnoucí rukavice jsou takové rukavice, u kterých máte pocit, jako by byly součástí vašeho těla. Proto je zásadní vybrat správnou velikost a cítit se v rukavicích dobře. Velikost rukavic je uváděna v palcích (jejich délka je meřena od manžety rukavice po nejdelší prst).

Cenové rozmezí
od do