Kalhoty

Mezi základní výbavu hokejisty patří bezesporu hokejové kalhoty, které chrání boky, kyčle a spodní části páteře a stehen. Je třeba si před samotným nákupem uvědomit, zda sháníte kalhoty pro začátečníka či profesionála a jakou úroveň ochrany požadujete. Jednotlivé kalhoty jsou vyrobeny z různých materiálů, mají i různou četnost výztuhy. Levnější kalhoty mají zpravidla méně ochranných prvků a ne příliš odolný materiál.

 

Dražší kalhoty naopak mají více ochranných prvků a vnější materiál je všeobecně velmi kvalitní. Pro vybrání správné velikosti kalhot je nejdůležitější výška hráče a také obvod pasu.

Každé kalhoty na hokej by měly obsahovat 3 základní ochranné prvky, a to ochranu spodní části páteře, zesílenou ochranu boků a ochranu stehen. Při výběru kalhot je velmi důležité vědět, že neplatí pravidlo "čím vyšší model, tím lepší". Nejvyšší modely kalhot mají většinou velké množství výztuhy a plastových chráničů, a tím představují pro hráče daleko omezenější pohyb. Proto je v mnohých případech lepší vybírat kalhoty ne úplně profesionální, které sice poskytují nižší úroveň ochrany, ale mohou nabídnout lepší rozsah pohybu.

Kalhoty pro amatéry chrání stehna a také oblast ledvin a kostrče. U kvalitnějších kalhot už pak naleznete zvýšenou ochranu v bočních a zadních partiích. Ty nejvyšší modely kalhot potom zajišťují ochranu páteře gelovou či pěnovou výstelkou. U všech modelů kalhot je podobný systém utahování kalhot v pase, a to pomocí pásku s přezkou. U dražších modelů kalhot se nabízí možnost rozepnout jejich nohavice, čímž se usnadňuje oblékání výstroje (je možnost kalhoty navléct i s obutými bruslemi).

Stejně jako u ostatních částí hokejové výstroje se vyplatí vsadit na světové přední značky Bauer, Reebok či CCM, které zaručují vysokou kvalitu a trvanlivost.

Cenové rozmezí
od do