Hokejky

Hokejka, pomocí které se ovládá kotouč, představuje stěžejní část hokejové výstroje. Vhodný výběr hokejky může průměrnému hokejistovi přinést na ledě mnohem více efektivity. Před nákupem je nezbytné se zaměřit na správnou velikost, tvrdost a zahnutí. Pokud totiž nevyberete správně, zvyšuje se riziko podání mnohem horšího výkonu. Hokejky se vyrábí z různých materiálů a je třeba zvážit, která varianta Vám bude vyhovovat nejvíce.

 

Pokud je hokejka příliš malá a málo ohebná, může se lehce zlomit. Na druhou stranu pokud je příliš velká a ohebná, špatně se ovládá. Při nákupu je třeba se v prvé řadě zaměřit na Vaši výšku. Na základě výšky se pak hokejky dělí na dětské, juniorské, intermediate a seniorské. V případě, že stojíte na bruslích, správná délka hokejky by měla být po bradu. Bez bruslí je potom správná délka po nos. Jde ovšem pouze o všeobecné pravidlo a může se lišit v závislosti na osobní preferenci.

Hokejky se vyrábí z různých materiálů, a to ze dřeva, umělé hmoty nebo i jiných materiálů jako je laminát, grafit či kevlar. Velmi důležitým parametrem je tvrdost hokejky. Pokud je hokejka málo tvrdá, snadno jí prohnete. Pokud je naopak tvrdší, tím větší musíte mít sílu, abyste jí prohnuli. Na poprvé se ideální tvrdost nedá přesně určit, časem sami zjistíte, jaká tvrdost Vám nejvíce vyhovuje. Je dobré mít na paměti, že pokud je hokejka příliš měkká, budou od ní odskakovat puky.

Typ zahnutí hokejky závisí na zvyklostech hráče. Je nutné vybrat především správnou stranu zahnutí – pokud držíte hokejku tak, že máte levou ruku dole, volíte zahnutí levé (L). Pokud máte dole pravou ruku, volíte zahnutí pravé (R). Ceny hokejek se pohybují v různých relacích, obecně platí pravidlo, že čím dražší hokejka, tím nižší hmotnost a také lepší vlastnosti. Je dobré vsadit na některou z proslulých světových značek, které zaručují kvalitu (například Warrior, Bauer, CCM). 

Cenové rozmezí
od do