Helmy

Hokejové helmy jsou stěžejní součástí hokejové výstroje, a to především proto, že úrazy hlavy patří mezi jedny z nejzávažnějších. Existuje spousta druhů hokejových helem, je rozdíl mezi helmou pro začátečníka, amatéra a profesionála. Před samotným nákupem helmy je proto důležité zvážit mnoho faktorů, a to zejména typ helmy a její velikost. Helmy se pohybují v různých cenových relacích v závislosti na výrobci.

 

Základní helmy, určené pro rekreační hokejisty, jsou většinou tvořeny tvrdým plastovým jádrem, pěnovou výstelkou a větracími otvory. Pro profesionální hráče slouží helmy s výstelkou z pěny více hustot. Aby helmy byly naprosto bezpečné, jsou doplněny i dalšími prvky a zabezpečují tak například i ochranu očí.

Při výběru helmy je důležitá také její velikost. U helmy, která správně nepasuje, je větší pravděpodobnost posunutí, tím pádem nezabezpečí vždy dostatečnou ochranu. Helmy mohou být buď univerzální, které jsou volně nastavitelné a přizpůsobitelné všem velikostem hlavy, nebo velikostně značené (XS, S, M, L, XL). Nicméně každá helma se dá nastavit podle tvaru hlavy.

U většiny novějších modelů se dá velikost nastavit rychlým a jednoduchým povolením upínacího systému přímo na hlavě bez sundání. U starších či levnějších modelů potom pomocí povolení či utažení šroubů po stranách helmy. Výrobců existuje celá řada. Levnější modely jsou většinou méně pohodlné, rozdíl ale většinou poznáte až při delším hraní. Pro ty, kteří chtějí na ledě trávit více času, je rozhodně lepší vybrat pohodlnější model.

Hokejové helmy se vyrábí z různých materiálů – z karbonu, směsi karbonu a kevlaru či skelného vlákna. Existují také různé typy mřížek, které po namontování na helmu zajišťují stoprocentní ochranu obličeje. V neposlední řadě je důležité kvalitní odvětrávání, které zajišťuje pohodlí uvnitř helmy.

Cenové rozmezí
od do