54 nájezdů. Hokejistky v německé lize přepsaly světový rekord

54 nájezdů. Hokejistky v německé lize přepsaly světový rekord

Na nekonečné zápasy play off, které musí rozhodnout až několikáté prodloužení, si už fanoušci po světě trochu zvykli. Když ale utkání dospěje do samostatných nájezdů, všichni očekávají rychlý konec. To však nebyl případ souboje německé ženské ligy mezi Memmingen Indians a EC Bergkamen, který rozhodla až 27. série! Delší rozstřel hokejová historie nepamatuje.

Favorizovaný Memmingen přitom v 56. minutě prohrával 1:3 a body se mu hodně vzdalovaly. Pak ale domácí hokejistky snížily a v power play dokázaly 50 vteřin před sirénou vyrovnat. Dokonce mohly rozhodnout ještě v základní hrací době, Bergkamen šel do oslabení a Memmingen i za stavu 3:3 znovu odvolal brankářku Alblovou! Ve hře šesti proti čtyřem ale neuspěl.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, které jasně patřily oběma gólmankám. Jak reprezentantka Franziska Alblová, tak Jule Flötgenová pustily za svá záda během 26 sérií pouhé tři střely. Až ve 27. sérii se rozhodlo. Julia Seitzová svůj pokus proměnila, Rebecca Graeveová už ne, a tak si bonusový bod zajistil domácí lídr tabulky. Po více než půl hodině nájezdů!

„Už jsme byly na střídačce netrpělivé a chtěly jsme konečně vyhrát. Původně jsem byla rozhodnutá, co udělám, ale nakonec jsem improvizovala,“ popsala Seitzová svůj nájezd (na snímku) serveru Eishockey News. „Byl pěkný pocit zjistit, že máme rekord. Je to také skvělá zpráva pro ženský hokej,“ řekla 21letá útočnice národního týmu, která na začátku letošní sezony dvakrát nastoupila i proti české reprezentaci.

Hokejistky v nejvyšší německé soutěži tak určily nový světový rekord, ten předtím drželi jejich mužští kolegové. Doposud nejdelší nájezdy historie se totiž jely v utkání Straubingu s Mnichovem 21. listopadu 2010, domácí Straubing tehdy potřeboval k vítězství 21 sérií a celkem 42 pokusů. Jen o dva méně tvoří platné maximum v NHL, 40 nájezdů viděli fanoušci 16. prosince 2014 v zápase Floridy s Washingtonem.

Jak dále uvádí Mezinárodní hokejová federace, rekord v rámci jejích šampionátů drží utkání juniorů Běloruska a Francie na mistrovství světa 2002 v České republice. Dodatečné samostatné nájezdy po dvou zápasech rozhodovaly o sestupujícím do Divize I, vítězství a záchranu slavili v Pardubicích po 26 pokusech mladí Bělorusové.