Chrániče

Chrániče jsou v ledním hokeji velmi důležitou součástí hokejové výstroje. Existují tři základní typy chráničů, a to chrániče ramen, loktů a holení. Při jejich výběru je nezbytné se zaměřit na to, jaký typ chráničů chcete koupit a také zvážit, zda sháníte chrániče pro amatéra či profesionála. Chrániče by měly perfektně sedět na těle a neměly by nikde zbytečně zavazet. Stejně jako při koupi jiných částí hokejové výstroje se vyplatí dát přednost osvědčeným hokejovým značkám.

 

Chrániče ramen plní ochrannou funkci třech velmi důležitých partií, a to ramen (částečně i bicepsů), páteře a hrudníku. Vyplatí se do nich investovat, protože vydrží i několik let (pokud dodržujeme pravidla správné péče – například je necháváme dostatečně proschnout). Obvykle se upevňují pomocí pásů na suchý zip. Chrániče pro amatéry a profesionály se liší výztuhou a kvalitou materiálu.

Chrániče loktů chrání hokejové hráče především při pádech na led, ke kterým dochází velmi často. Kromě lokte a loketního kloubu chrání také biceps a předloktí. Chrániče loktů je nutné vybírat podle výšky postavy. Většinou se upínají pomocí dvou či tří pásků, které jsou velmi flexibilní. Měly by perfektně sedět a neměly by nijakým způsobem sjíždět. Ideální pak je, když mezi chrániči ramen a loktů není žádné volné místo.

Chrániče holení jsou velmi důležité, a to nejen prot, že úrazy holenní kosti bývají velmi bolestivé. Chrání koleno a holenní kost, a to plastovým vypolstrovaným chráničem. Chrániče pro amatéry zpravidla poskytují základní ochranu, ale nemají žádné výrazné polstrování. Chrániče pro profesionály jsou samozřejmě dražší, ale mohou  nabídnout špičkovou a pohodlnou výstelku s propracovanějším systémem odvětrávání.

Jasnou jedničkou v oblasti chráničů jsou značky Reebok, Bauer či CCM, které zaručují vysokou kvalitu. Začátečníkům samozřejmě postačí levnější, méně známé modely.

Cenové rozmezí
od do