Brusle

Vybrat hokejové brusle je umění. Aniž by se to na první pohled zdálo, jsou mezi nimi velké rozdíly. Opravdu kvalitní brusle jsou lépe vyztužené, pevnější, mají lepší nůž, vyšší odolnost a nižší hmotnost. Před samotným nákupem bruslí je třeba si připomenout, jak dobře umíte bruslit a za jakým účelem brusle kupujete. Hokejisti pak vybírají brusle v závislosti na jejich pokročilosti – jiné brusle zvolí amatér, jiné zase profesionál.

 

Hokejová brusle se skládá ze 4 důležitých částí: podrážky, nože, holderu a samotné boty s jazykem. Podrážka ovlivňuje zásadním způsobem celkovou stabilitu brusle, a proto je velmi důležitou součástí. K holderu, který spojuje brusli s ledem, je připojen nůž (může být přišroubovaný či vsazený). Samotné boty brusle se pak liší kvalitou zpracování, pevností a komfortem.

Brusle pro amatéry mají většinou měkčí výztuhu. Nejsou konstruovány na příliš časté a náročné hraní, a slouží spíše pro bezkontaktní hokej. Takové brusle se vyznačují nižšími cenami a snadnou dostupností. Brusle pro poloprofesionály jsou nejprodávanější kategorií hokejových bruslí. Vynikají velkou spoustou vychytávek a technologií, které jsou typické pro ty nejvyšší modely bruslí, a i přesto jejich cena zůstává přijatelná. U těchto bruslí je výztuž již mnohem pevnější, především kvůli správné ochraně kotníku.

Brusle pro profesionály jsou přizpůsobené tak, aby sloužily k podání maximálního výkonu. Velmi dobře drží nohu vzhledem ke své vysoké pevnosti. Takové brusle jsou samozřejmě nejdražší.

Co se týče bruslí pro děti, je vždy lepší začít u nižšího modelu bruslí a teprve postupem času přecházet na vyšší modelovou úroveň. Při výběru bruslí je třeba zvolit správnou velikost, kterou lze najít v tabulkách velikostí, a šířku. K dostání jsou dvě varianty šířky bruslí, a to EE (nižší nárt, širší provedení v oblasti boků) a D (vyšší nárt, užší provedení v oblasti boků).

Cenové rozmezí
od do